Rüyada Cami Görmek

İslami Rüya Tabirleri açısından Rüyada Cami görmek hayırlı bir rüyada. Rüyada Görülen büyük cami melike, küçükleri ise oranın yöneticisine; şeref ve itibara. Cami Rüya Tabirleri açısından, Cami ve mescid sultan ve onun adamlarına, hakim ve kadılara, alım ve fıkıhçılara, kadri yüce ve muhterem bir kadına; çarşı ve ticarete işarettir.

 • Camiye girmek dini emirleri yerine getirmeye, Müslüman kimliğini muhafaza etmeye, Cami yaptırmak bilgin ve önder olmaya, hacca gitmeye, dindar bir kadınla evlenmeye, uyanıkken cami yaptırmaya yahut başka bir hayır işlemeye işarettir.
 • Camiye ilave yaptırdığını görmek ziyade hayırlara, Camiden içeri girip secdeye kapanmak tövbe hidayete, Camiyi açık bulmak hayır ve bereket kapılarının açılmasına, kapalı bulmak ve içeri girememek işlerin güçleşmesine, arzu ettiği şeyin biraz gecikmesine işarettir.
 • Bir vasıta ile camiye gitmek akrabasından ilişkiyi kesmeye, Camide olduğunu görmek nasuh bir tövbe ile dünyadan ayrılmaya, Caminin kapıları, üst düzey yöneticilerin en yakın adamlarına işaret eder.
 • Camide namaz kılmak ve bunu tamamlamak arzu ve isteğinin tamam olmasına,  İmama uyup namaz kıldığını görmek rahmet üzere olmaya ve bazı işlerine başkasına havale etmeye; Camine bir noksanlık yahut çirkin bir fiil görmek, o mescidin bulunduğu yerin insanlarının vaziyetlerine; görülen iyilikler ise, gene onların iyiliklerine delalet eder.
 • Rüyada cami veya mescit görmek işlerinde başarılı olacağına isteklerinin gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada cami veya mescit görmek yapılan işlerde başarı kazanacağına arzuların gerçekleşeceğine işaret eder. Rüyada kutsal yerleri görmek çok iyidir. Rüyasında camiye bakan kimse bütün sıkıntılarından kurtulur. Rüyada cami, mescit ve medrese yaptığını veya tamir ettiğini gören, kendisine ve ilmine inanılan bir kişi ölür.
 • Cabir ül-Mağribi’ye göre: Bir mescit yaptığını gören dindar bir kişi ile evlenir. Kendisini cami, mescit veya medresede ve etrafı güller ve çiçekler ve yeşilliklerle çevrili gören, bir iftiraya uğrar, fakat sonradan hakikat anlaşılarak lekelenmeden kurtulur. Kendisini cami, mescit veya medresenin içinde gören kişinin ahireti güzel olur. Eğer hacca gitmemiş ise hacca gider.

Rüyada Cami Görmek ile ilgili Rüya Yorumları

 • Cami veya mescidin kapısından girerek hemen secdeye kapandığını görmek, tövbesini Cenabı Hakkın kabul ettiğine delildir. Bir mescit veya camiye gelip kapısını kapalı bulmak, işlerinin güçleşeceğine; kapısının açılıp içeriye girdiğini görmek, bir kimseye dini hususta yardım edilip günahlarından kurtarılacağına; bir hayvana binerek cami veya mescide girdiğini görmek, akrabalarından ilişiğini kesip, artık onlara yardım etmeyeceğine işarettir.
 • Cami veya mescit içinde olduğunu görmek, tövbe etmesi gerektiğine; cami ve mescitte bir vazifeli olduğunu görmek, yüksek ve tanınmış bir kişiye bir hizmette bulunacağına; mescidin hali, kilim veya hasırlarını eskimiş görmek, karısının veya kocasının iyi yolda olmadığına; mescit veya camide uyanık iken uygun olmayan bir şeyin oldu-günü görmek veya orada o işi yapmak, musibete delalet eder.
 • Bir başka rivayete göre de: Rüyada camiye girmek, din işlerini yapmaya, helal ile haram arasını ayıran hakime, insanın ticaret maksadıyla pazara çıkmasına işarettir. Şehir cami, anne, baba, hoca ve öğretmen gibi kendisine itaat lazım olan herkese işarettir.
 • Mazlum olarak camiye girmek, adalete, Kur’an’a, denize, temizlik yeri olan banyoya, huşu yeri olan kabre, yıkanmaya, güzel kokuya, susmaya ve kıbleye yönelmeye işarettir.
 • Caminin tavanı, devlet başkanının yakınları ve onunla ilişkili olan kimselerdir. Caminin direkleri, devlet büyükleri ve yöneticilerdir. Caminin lambaları, icap ettiği zaman verdiği malıdır. Caminin sergileri, devletin adaletine ve kendisine itaat eden alimleri manasına gelir. Caminin kapıları devlet başkanının korumalarıdır. Minaresi ise devlet başkanının vekili veya habercisidir. Lamba ve mumları, çağın İslam hukuku bilginleridir.
 • Caminin tavanı, hüküm vermede müracaat edilen kitaplardır.Minaresi, hakimin, halk üzerine faziletini göstermek için insanları toplamaya kalkışmasıdır. Minberi, hizmetçisi, mihrabı da hanımı ve ona layık olan şeyidir. Bazen de caminin mihrabı helal rızka ve iyi bir eşe, minaresi, vezir ve imama, bazen de minare, müzesine, Kur’anı Kerim okuyana, minberi de hatibine, kapısı kapıcısına, idarecisi de lambalarına işarettir.
 • Caminin yanması rüya sahibinin kaybolmasına, mülkünün değişmesi anlamına gelir. Caminin etrafında olan şadırvan, subaylar ve askerler için kışlalar gibidir. Şehir cami, oranın halkına işarettir.
 • Caminin kubbesi ve yüksek yerleri, şehrin liderlerine, aşağı tarafları şehrin avam halkına direkleri, zikir yapanlara, ilim tahsil edenlere ve ibadete devam edenlere işarettir. Caminin mihrabı, imamına, minberi devlet başkanı yahut hatibine işarettir. Caminin sergileri, şehrin hayır sahiplerine ve namaz kılmak için camide toplananlara işarettir.
 • Caminin müezzini, şehrin sözü dinlenip kabul edilen yöneticilerine, itaat edilen, halkı hidayete davet eden ve duasına inanılır alimlerine işarettir. Caminin kapıları şehrin işçileri, bekçileri, polisleri ve emniyet mensuplarıdır. Rüyada cami görmek; temiz bir imana ve zengin olmaya, camide namaz kıldığınızı görmek; muradınıza ereceğinize işarettir.
Önemli: En ünlü rüya yorumcuları rüyaları nasıl yorumlarlar biliyor musunuz? Rüya tabirleri nasıl yapılır öğrenmek için buraya tıklayın ve yazımızı mutlaka okuyun. Rüyalarınızı en doğru şekilde yorumlamayı öğrenin.
Çok YetersizYetersizİdare EderİyiÇok İyi (4 oy, ortalama: 5,00)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


üç + 1 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top