Rüyada Ekmek Görmek

Rüya Yorumları açısından Rüyada Ekmek Görmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Rüyada ekmek yemek ise garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemek bol rızka yahut kısa ömre işarettir. Ekmek Rüya Tabirleri için aşağıda detaylı anlatımımızı bulabilirsiniz.

 • Arpa ekmeği takva ve kanaate, Pirin unundan mamul ekmek işlerin durmasına ve sıkıntıya, Mercimek ve bakla unundan yapılmış ekmek yoksulluk ve hüzne, Birine ekmek vermek o sene bolluk olacağına, Ekmek aramak yolculuğa, aradığı ekmeği bulmak yolculuktan elde edilecek dünyalığa işarettir.
 • Birçok ekmeğe sahip olmak uzun ömre, dost ve ihvanın (din kardeşlerinin) artmasına ve bol rızka, Birkaç ekmek bulduğunu görmek gam ve kederden kurtulmaya, Bilinmeyen bir yerde yarım ekmek bulup bunu bir türlü yiyememek ecelin yaklaşmasına, Bilinen bir yerde yarım ekmek bulup onu eline almak yarı ömrün geçtiğine işarettir.

Rüyada Ekmek Görmek | Rüyada Ekmek Yemek | Ekmek Rüya Tabirleri

 • Rüyada ekmek hayırdır. Rüyasında ekmek gören kişi çok kısa bir süre sonra muradına erecek, iş yaşamında başarılı olacak, bol para ve berekete kavuşacak demektir. Ekmek kabuğu kesmek çözümü çok zor bir sorunu çözümlemek demektir. Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu almak, para darlığından kurtulacağınıza işarettir.
 • Buğday ekmeği görmek belirsiz olan önemli işler yoluna girecek demektir. Darı ekmeği biraz zorluk ve sıkıntıdan sonra refaha ulaşılacağına yorulur. Arpa ekmeği para durumunuzda beklenmedik bir miktarda artış işaretidir. Nohut ekmeği kazancınızda azalma olacağını ancak sağlığınızın iyiye gideceğini işaret eder.
 • Çavdar ekmeği ruh sıkıntısından kurtulmak demektir. Yufka ekmeği büyük bir mutluluğa ulaşılacak anlamındadır. Ekmek kesmek: Bir işi sonuçlandırmak anlamına gelir. Ekmek yemek hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Fırından yeni çıkmış ekmek kokusunu duymak, maddi sıkıntıdan kurtulacağınızın işaretidir.
 • Kişinin maddi durumunun düzeleceğine işaret eder. Bolluk, bereket, başarı, kısmet, mutlu yuva gibi pek çok anlamı yapılır. Gören kişiye ve görülen şeyle birlikte yorumlanmalıdır.
 • Rüyada ekmek görmek sevince yorumlanır. Rüyasında bir, iki veya yarim ekmek bulduğunu görenin kederi kalmaz. Bilmediği görmediği bir yerde yarım ekmek bulup onu yemek istediği halde yiyemediğini görenin eceli yaklaşmıştır. Bildiği bir yerde yarım ekmek bulup bunu eline alanın yarı ömrü geçmiştir.
 • Birçok ekmeği olduğu halde bunlardan yemediğini gören akrabasına zarar getirir, veya onlardan zarar görür. Eğer bu ekmeklerden yer ise büyük bir mala konar. Gayet sıcak ekmek yediğini gören keder ve sıkıntıya düşer. Rüyasında ince ekmek, pide yediğini görmek ömrün kısalığına, bir ekmeği yanına astığını görmek fakirliğe işarettir.
 • Rüyada birine ekmek verdiğini görmek o memlekette o yıl ucuzluk olacağına, ekmek bulmak için fırın, fırın dolaştığını görmek yolculuğa çıkacağına, katıksız ekmek yediğini görmek hastalığa işarettir.
 • Siyah ekmek yediğini görmek sıkıntıya, arpa ekmeği yediğini görmek kanaate, çavdar ekmeği yediğini görmek işlerinin azalacağına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Beyaz ekmek, kolaylıkla meydana gelen ve hazmı kolay olan rızka ve bol geçime işarettir.
 • Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu duymak, maddi sıkıntıdan kurtulacağınız anlamındadır.
Önemli: En ünlü rüya yorumcuları rüyaları nasıl yorumlarlar biliyor musunuz? Rüya tabirleri nasıl yapılır öğrenmek için buraya tıklayın ve yazımızı mutlaka okuyun. Rüyalarınızı en doğru şekilde yorumlamayı öğrenin.
Çok YetersizYetersizİdare EderİyiÇok İyi (2 oy, ortalama: 5,00)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× bir = 6

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top