Rüyada Evlenmek

Rüya Yorumları açısından Rüyada Evlenmek, Rüyada Evlilik Görmek, Allah (c.c.) tarafından gelecek bir yardıma; yüksek bir makama geçmek için sarf edilen gayrete; borçlanmaya; üzüntü ve kedere; Tanıdık bir kadınla evlenmek, o kadının kocasından menfaat elde etmeye delalettir. Evlilik rüya Tabirleri açısında kapsamlı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

 • Tanımadığı bir kadınla evlenmek ev değiştirmeye, maksadının hasıl olmasına ya da vefat etmeye, Ölmüş biriyle evlenmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine, Hasta birinin evlendiğini görmesi vefat etmesine, Kendine nikah düşmeyen biriyle evlenmek aile fertlerinin başına geçmeye, Dört kadınla evlenmek Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini ziyaret etmeye delalet eder.
 • Rüyasında evlenen zengin olur. Birisi rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.
 • Rüyada evlenen zengin olur diye yorumları.
 • Aynı çıkar. Nikah memuru, kişinin hayatında rol oynayacak bir kişiyi haber verir.

Rüyada Evlenmek | Rüyada Evlilik Görmek | Evlilik Rüya Tabirleri

 • Rüyada evlenmek zenginlikle yorumlanır. Rüyada genç bir kimse ile evlendiğini görmek, çok yakında zengin olup bolluk ve refaha kavuşacağına işarettir. Evlenmek için söz kesmek, büyük bir kimseden menfaat göreceğine delildir. Bir gençle buluşup evlenme için karar aldığını gören muradına nail olur.
 • Evli olmayan bir kadına gizlice bir söz söylediğini görmek, o kadınla evlenmek istediğine, evli bir kadınla evlenmek istediğini ve onu istediğini görmek, dünyada beklediklerini elde edemeyeceğine, bir kadınla evlenmek isteyip de onun da buna razı olduğunu görmek, muradına ereceğine işarettir.
 • Orta yaşlı bir kadınla evlenmek istediğini görmek, pek büyük zenginliğe delalet eder. Kirmani’ye göre; karısından gayri bir kadınla evlendiğini görmek o kadının güzelliği derecesinde zenginlik ve menfaate, bilmediği görmediği ve adini bile işitmediği bir kadınla evlendiğini görmek ya kendisinin veya evinde birinin öleceğine, kendisini güveyi olmuş görüp esini görmediğini görmek, ölüme işarettir.
 • Bir ihtiyar kadınla veya kendi kız kardeşi ile evlendiğini görmek pek büyük hayra, ölmüş bir kadın ile evlendiğini görmek ve onunla zifafa girdiğini görmek islerinin karışmasına, hayatinin bozulmasına delildir.
 • Evlendiği erkek veya kadının başka bir dinden olduğunu görmek günah sayılacak bir isi yapacağına, rüyasında bir fahişe ile evlendiğini görmek, ahlaksız ve huysuz bir kadınla evleneceğine, evli bir kadının başka bir erkekle evlendiğini görmesi bir çocuk doğurması ile yorumlanır.
 • Bir başka rivayete göre de  Rüyada evlenmek, Allah’u Teala Hazretleri tarafından meydan gelecek bir yardıma işarettir. Bazen de evlenmek, esarete, borca, üzüntü ve kedere, tazminat vermeye veya yüksek bir mevkiye geçmek için çalışmaya işarettir. Eğer rüyada tanıdığı bir hanımla evlense, o şahsın onunla geçimini sağlayacağı şey hakkında çalışır.
 • Eğer tanımadığı bir kadınla evlense ecelinin yaklaştığına ve bir evden diğer bir eve taşınacağına işarettir. Rüyada evlenmek, şahitler huzurunda olursa Allah’u Teala’ya salih bir amel yapacağına dair söz vermeye işarettir. Eğer nikah, adetlere uygun olarak çarşıda yapılırsa makarna ve kadrini yücelecek bir şöhrete erişmeye işarettir.
 • Evlenmek sanatla da tabir edilir. Bundan dolayı bir kadınla evlendiğini ve o kadının öldüğünü gören kimse, bir sanatla meşgul olur. Ve bunu yaparken de zahmet, üzüntü ve keder düşer. Bir kimse rüyada dört kadınla evlense, Peygamberimizin kabrini ziyaret eder. Yahudi bir kadınla evlendiğini gören kimse, bir sanat için çalışır ve günah islemeye cür’et eder.
Önemli: En ünlü rüya yorumcuları rüyaları nasıl yorumlarlar biliyor musunuz? Rüya tabirleri nasıl yapılır öğrenmek için buraya tıklayın ve yazımızı mutlaka okuyun. Rüyalarınızı en doğru şekilde yorumlamayı öğrenin.
Çok YetersizYetersizİdare EderİyiÇok İyi (934 oy, ortalama: 4,83)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× 4 = otuz iki

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top