Rüyada Mezar Görmek

Rüya Tabirleri açısından rüyada mezar görmek ; işlenilen günahları telafi etmeye çalışmaya, mezarlıkta kendini ölmüş görmek veya ölüyü mezarlıktan kaçarken görmek; uzun ömürlü olmaya, bir ölüyü mezarlıkta ağlarken görmek; kötü haberlere veya ölünün imanı ile öldüğüne, ölüyü gülerken görmek; iyi ve temiz haberlere işarettir. Mezarlık Rüya Tabirleri ile ilgili yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

  • Bir yakınınız kötü bir hastalıktan kurtulacak. Eğer eski ve terk edilmiş mezar gördüyseniz, sevdikleriniz sizi terk edecek demektir. Yeni evlenmiş kadın için bu rüya, dul kalacağı anlamına gelir.
  • Rüyada kabristan görmek, vaaza  kur’an okumaya, ağlamaya, ölümü hatırlamaya ve dünyadan alakayı kesmeye işarettir. Bazen kabristan görmek, alim ve takva sahibi kimselere ve Müslüman askerlerin yiğitlerine işarettir.
  • Bazen de kabristan, zina yapan kadının evine işarettir. Bir kimsenin eline rüyada cahiliyet zamanında olan kabristandan kıymetli bir şey geçmesi kazanç veya ganimet yoluyla helal rızk elde etmeye işarettir.
  • Rüyada kabristan görmek, korkanlar için emniyet, korkusuz halde olanlar için de korkudur. Kabristanı görmek, korku ve ümide, sapıklıktan sonra hidayete dönmeye işarettir. Müşriklerin kabristanını görmek, üzüntü ve kedere, korkuya, dinde şüpheye, bid’at yerlerine, tenha ve issiz hapishaneye işarettir.
  • Zira kabristan, kendisine gelen cisim ve cesetler için hapistir. Kabristan, tekke v.s. gibi ibadethaneye olmaya, ağlamaya ve mevzilere işarettir. Bazen de kabristan ölüme işarettir. Zira kabristan ölülerin evidir. Bazen kabristan, kafirlerin ve ehli bid’atin evlerine ve zimmilerin mahallesine işarettir.

Rüyada Mezar Görmek | Mezarlık Görmek | Mezarlık Rüya Tabirleri

  • Bazen de fesat ve helak edici ameller ile kendilerine zayıflık gelmiş olanların ve zina edenlerin evlerine ve kendisinde ölü gibi sarhoşların bulunduğu meyhanelere, namaz kılmayan ve Allah’i zikretmeyen, Allah için hiç bir ameli olmayan gafillerin yerlerine işarettir. Bazen kabristan, hapis kimseye işarettir.
  • Ezan ile kabristana girdiğini gören kimse vaaz ve nasihatten anlamayan kimseye nasihat yapar.
  • Sözüne kulak asmayacak bir adama iyilikle emreder. Cahil ve gafil yahut hepsi kafir olan bir kavim arasında doğrulukla şehadet ve hakki ifaya çalışır.
  • Bilinen kabristanlar hak ve sabit olan bir istir. bundan dolayı, böyle bir yere nefsin iman etmesi için girdiğini gören kimse, girdiği o kabristandan iyilik ve hikmetle konuştuğunu ve tövbe ederek hakka döndüğünü görse, hayırlı bir hizmete girer ve onda insaflı olarak hareket eder. O kabristana girdiğinde nefsini kötülüklerden men etmeyip ders almayan kimse, gafletle davranacağı bir hususta bulunur. kabristana girip ölülerin kemiklerim çiğnediğini gören kimse, bir tecrübe ve imtihandan geçirilir.
Önemli: En ünlü rüya yorumcuları rüyaları nasıl yorumlarlar biliyor musunuz? Rüya tabirleri nasıl yapılır öğrenmek için buraya tıklayın ve yazımızı mutlaka okuyun. Rüyalarınızı en doğru şekilde yorumlamayı öğrenin.
Çok YetersizYetersizİdare EderİyiÇok İyi (3 oy, ortalama: 5,00)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× beş = 40

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top