Rüyada Ölü Görmek

Rüyada ölü görmek insanı korkutmamalıdır. Çünkü ölü hayra yorulur, sevilen birinin geleceğini haber verir. Yani ölü diri getirir.

  • Rüyada ölü görmek ve onu taşımak devlete hizmet etmeye, ölmüş birini hasta olarak görmek, onun dini bir vazifeden sorumlu tutulduğuna, ölmüş birinin kişinin kendisi ve insanlar için bir şeyi haber verdiğini görmek, bu haberin aynen çıkmasına; ölü geçmişte olmayan bir şeyi haber vermiş ise bu rüyanın geçersiz olmasına, ölüyü güzel bir sedirde görmek, onun Cennette olduğuna işarettir.
  • Ölüyü beyaz, yeşil elbiseler içinde yahut Sağlıklı ve iyi durumda görmek, onun kabirdeki halinin iyi olduğuna; siyah ve çirkin renkli elbiseler içinde ve üzüntülü görmek azap çektiğine, ölünün ardı sıra gitmek, ölen kimsenin meslek ve işine, görüş ve düşüncesine uymaya, uzaktaki yahut kaybolmuş birinin ölüm haberini almak, onun dince noksanlık içinde olduğuna işarettir.

Rüyada ölü görmek Rüya tabirleri

  • Ölünün bir şey yemesi, o şeyin pahalılaşmasına, ölmüş anne ve babalarının sağ olduklarını görmek korkudan emin olmaya, sevinç ve mutluluğa, ölüyü dirilttiğini görmek birinin hidayete vesile olmaya, ölmüş birinin ikinci kez öldüğünü görmek, onun adaşı yahut yandaşı olan birinin vefat etmesine işarettir.
  • Rüyada ölü görmek ve ölmüş birinin bir diriyi dövmesi, dövülen kimsenin dinen sakıncalı bir iş işlediğine, ölmüş birini dövmek – eğer ölü buna razı ve itaat ediyorsa döven kimsenin ölüye hayır ve dua ettiğine ya da yolculuk yaparak bir hayra ermeye yahut kaybettiği şeyi bulmasına, işaret eder.
  • Ölüyü soymak, eşini boşamak için zorlanmaya, malında zulüm meydana gelmesine, yolculuğa, günahtan temizlenmeye, tövbe etmeye ya da kafir için İslamla şereflenmeye, ölmüş kimseyi uykuda görmek, onun durumunun iyi olduğuna, ölü üzerine namaz kılmak çirkin bir iş yapmaya yahut batıl amele delalet eder.
Önemli: En ünlü rüya yorumcuları rüyaları nasıl yorumlarlar biliyor musunuz? Rüya tabirleri nasıl yapılır öğrenmek için buraya tıklayın ve yazımızı mutlaka okuyun. Rüyalarınızı en doğru şekilde yorumlamayı öğrenin.
Çok YetersizYetersizİdare EderİyiÇok İyi (3 oy, ortalama: 5,00)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


bir × = 5

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top